Nowy rok szkolny czas zacząć!

Tak dowodzą badania NEA (amerykańskiej agencji wspierającej sztukę). Ich wyniki mówią, że ludzie czytający regularnie chętniej udzielają się obywatelsko i kulturowo. Są pewniejsi siebie, łatwiej przychodzi im formułowanie myśli…

Za kilka dni w całej Polsce odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego! Po długim wakacyjnym wypoczynku, pora na podejmowanie nowych wyzwań!
Z tej okazji chcemy Wam podpowiedzieć jak czytanie może pomóc w szkole, w domu i na podwórku. Książki oprócz przyjemności, przynoszą wiele dodatkowych korzyści!

1. Czytanie książek wpływa pozytywnie na słownictwo. Pisanie opowiadań, dłuższe wypowiedzi, a nawet codzienne rozmowy z kolegami – wszystko to będzie przychodzić Wam z łatwością. Czytając książki poznajemy nowe słowa, znaczenia będące pomocne w życiu codziennym- a dodatkowo pozwalające zabłysnąć w klasie! :)

2. Książki rozwijają naszą wyobraźnię. Wizualizujemy sobie to, co w danej chwili czytamy. Bogata wyobraźnia jest nam potrzebna dosłownie wszędzie! Dzięki niej potrafimy dostrzegać różne wyjścia z konkretnej sytuacji i lepiej radzimy sobie z problemami.

3. Podczas czytania rozwijamy myślenie analityczne. Problemy z matematyką? To będzie przeszłość!

4. Więcej książek = więcej wiedzy! Czytając zdobywamy nowe informacje np. o kulturze, historii, ludzkich zachowaniach. Co tu więcej mówić. Same korzyści!

5. Będziesz duszą towarzystwa! :) Udowodniły to badania NEA (Amerykańskiej Agencji Wspierającej Sztukę). Ich wyniki mówią, że ludzie czytający chętniej udzielają się w społeczeństwie. Są pewniejsi siebie oraz z większą łatwością formułują myśli.

To tylko kilka z licznych korzyści jakie przynosi czytanie książek.

A więc jak? Łapcie za książki! :)