3, 2, 1… Mamy jesień!

jesień

Już dziś o godzinie 15:31 rozpocznie się astronomiczna jesień. Jest to dzień tak zwanej „równonocy jesiennej”. To oznacza, że przez pół roku słońce będzie dłużej oświetlało ziemię na półkuli południowej. Właśnie dlatego dni będą coraz krótsze, a temperatury coraz niższe. Co roku astronomiczna jesień wypada innego dnia, natomiast ta kalendarzowa ma stałą datę i obchodzimy ją 23 września.

Jeśli boicie się, że w te dłuuugie jesienne wieczory w końcu dopadnie Was nuda, polecamy sięgnąć po nasze książki. Większość z nich można znaleźć także w formie audiobooka, wystarczy odwiedzić popularne platformy (Virtualo, Legimi, Storytel, Audioteka).

Jeśli chodzi o nowości, to mamy dla Was wielką niespodziankę! Już 11 listopada w księgarniach pojawi się książka „Leo! Znowu ty? Niecny plan” autorstwa Aleksandry Tyl. Z tym tytułem dobra zabawa jest GWARANTOWANA!

Leo! Znowu ty? Niecny plan

Leo ma 11 lat i nie przepada za szkołą. Lekcje są przecież taaaakie nudne i ciągle trzeba się uczyć. Na szczęście bywają też świetne dni, zwłaszcza gdy uda się z kolegami opracować jakiś niecny plan… 

Jest jednak pewien problem. NAUCZYCIELE. Nie rozumieją, że istnieją na świecie sprawy NAPRAWDĘ ważne. O wiele ważniejsze niż lekcje. Jak choćby kisiel, który po zamarznięciu potrafi świetnie udawać mydło. Albo zawody w podrzucaniu hula hop. Albo opracowanie tajnego systemu porozumiewania się na klasówkach. To wszystko wymaga strategii i długich rozmów. NO PRZECIEŻ!

Jest także drugi problem. Jeszcze gorszy niż nauczyciele! MŁODSZA SIOSTRA, która chodzi do tej samej szkoły. Okropność! Nic się przed nią nie ukryje. Zawsze wyśledzi, co Leo i jego paczka przeskrobali i próbuje to potem wykorzystać. Okazuje się, że ta sprytna 8-latka realizuje z koleżankami własny niecny plan…
UWAGA! Nie czytaj tej książki w szkole, by nie parsknąć na lekcji głośnym śmiechem!