Dziś mamy Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych!

Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych

Kiedyś leworęczność uważano za wadę i dzieci były zmuszane do pisania prawą dłonią. Dzisiaj wiadomo już, że to zdecydowanie nie jest defekt! Osoby leworęczne stanowią od 8-15 % całej ludzkości, a dominująca u nich prawa strona mózgu sprawia, że są uzdolnieni muzycznie, plastycznie i posiadają niesamowitą wyobraźnię przestrzenną. Oto kilka z wielu przykładów wybitnych, leworęcznych talentów: Ludwig van Beethoven, Leonardo da Vinci, Albert Einstein, Bill Gates, Justin Biber, Angelina Jolie, a także Lady Gaga.

Każdy z nas jest inny i ma do tego prawo! Jeśli szukacie książki, która utwierdzi Was w tym przekonaniu, gorąco polecamy tytuł „Jak kózka uczyła się pływać”.

Bajeczka o kózce oraz jej koleżankach i kolegach ze szkoły broni prawa do zachowania indywidualności i wskazuje na konieczność rozwijania wyjątkowych talentów każdego dziecka. Nie musimy być idealni; każdy ma niezbywalne prawo do odkrywania świata na swój sposób, przy wykorzystaniu własnych niepowtarzalnych uzdolnień.

Dawno, dawno temu zdarzyła się rzecz niezwykła – zwierzęta postanowiły pójść do szkoły. Nauczyciele uznali, że każde przyzwoite zwierzątko musi umieć pływać, latać, biegać i wspinać się na drzewa. Okazało się jednak, że nie wszyscy radzili sobie z tymi przedmiotami równie dobrze. Mimo to niektórzy starali się,jak mogli.

Ci zaś, którzy osiągali gorsze wyniki, z czasem rezygnowali i przestawali wierzyć w siebie – albo stawali się krnąbrni.

Książkę możecie dostać w naszej księgarni internetowej Literatura Inspiruje – KLIK!

Miłego dnia kochani i buziaki dla wszystkich leworęcznych!