Mądre książki dla dzieci – nasze wiosenne premiery!

Jeśli szukacie dla swoich pociech książek, które oprócz tego, że ładnie wyglądają niosą ze sobą coś wartościowego to śpieszymy Wam z pomocą! 
Poniżej prezentujemy dwa tytuły z naszych wiosennych nowości, które na pewno przyciągną Waszą uwagę. :)

Pierwszy z nich to „Emilka i gwiazdka z nieba” autorstwa Kamili Stokowskiej z zabawnymi ilustracjami Marty Grabowskiej. Książka oprócz ciekawej historii, dzięki której dziecko będzie mogło poznać świat planet, zawiera również zadania zachęcające małych czytelników do aktywnego poznawania świata. Nauka poprzez zabawę – czemu nie!

Nocne niebo jest piękne i pełne tajemnic. Czym są migoczące jasne punkciki? Jakie planety krążą wokół Słońca? Czy Saturn stroi się w biżuterię?
Odkryj razem z Emilką planety i niesamowite zbiory gwiazd!
Seria „Ziarenka piasku” to cykl lekkich, zabawnych i edukacyjnych opowiastek dla dzieci od trzech do sześciu lat. Każda książeczka zawiera rozwijające i twórcze zadania, które zachęcają do przyglądania się światu, zadawania pytań i szukania odpowiedzi.

Urodziny_David Baddiel

Kolejnym wartym uwagi tytułem są „Urodziny. A gdyby mieć je codziennie?” autorstwa niezastąpionego Davida Baddiela. Jego wcześniejsze książki takie jak „Agencja Wynajmu rodziców”, bądź „Magiczny kontroler” podbiły serca małych i dużych czytelników. „Urodziny” to pełna humoru i niesamowitych ilustracji książka, niosąca ze sobą głębsze przesłanie. W przezabawny sposób pokazuje dzieciom jakie wartości są w życiu na prawdę ważne.

Sam Green naprawdę, naprawdę, naprawdę uwielbia mieć urodziny. Z utęsknieniem czeka na specjalne śniadanie, które rodzice przynoszą mu do łóżka. Na prezenty. Imprezę urodzinową. Dmuchanie świeczek na torcie. I całą resztę.

Jest tak podekscytowany swoimi jedenastymi urodzinami, że chciałby mieć je każdego dnia. Jego życzenie się spełnia, a chłopiec początkowo bardzo się cieszy, kiedy okazuje się, że następnego dnia znowu ma urodziny. I następnego. I następnego. I następnego.
Wkrótce jednak sprawy zaczynają przybierać nieoczekiwany obrót. Nagle dochodzi do katastrofy, a Sam może utracić coś, co kocha bardziej od urodzin.