Young Adult – sposób na nudę

Young Adult

Książki z kategorii Young Adult, dedykowane są nastoletnim czytelnikom. Często zdarza się jednak, że z wielką przyjemnością sięgają po nie także dorośli.

Wydawnictwo Lemoniada dekowane jest nie tylko najmłodszym. Pamiętamy również o starszych pasjonatach dobrej książki – Young Adult. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie książek, które na dobre przegonią wakacyjną nudę.

Słyszeliście już możne o Trylogii Lake Falls?

Young Adult - Trylogia Lake Falls

Malownicze miasteczko Lake Falls skrywa przed światem swoje mroczne tajemnice. Poznaj historię miłości naznaczonej nieuchronnym przeznaczeniem.

Co zdarzyło się w Lake Falls
Victoria przybywa do Lake Falls, miasteczka położonego w malowniczej górskiej dolinie. W chwili gdy znajduje się na skraju załamania, pojawia się nadzieja. Obcy mężczyzna oferuje swoją pomoc, ale umowa między nimi ma drugą, mroczną stronę…

Ucieczka z Lake Falls
Poznajemy dalsze losy Victorii, która próbuje poukładać swoje życie po ucieczce z Lake Falls, oraz historię niezwykłego mężczyzny. Na własnej skórze doświadczyli prawdziwości słów pewnego mnicha, że ten, kto choć raz ujrzał, co kryje mrok, nigdy już nie spojrzy tak samo w ciemność.

Droga do Lake Falls
Wśród Pradawnych zaczyna się walka o władzę, Jonathan znika, a jego brat zostaje wplątany w skomplikowaną intrygę. „Niereformowalna” potrzeba naprawienia swoich błędów popycha Victorię w sam środek wydarzeń, które ponownie wystawią jej uczucia na próbę.

Link do książek TUTAJ! 

 

Co powiecie na podróże pomiędzy światami?

Uwięziona pomiędzy Światami front net

 
Wyobraź sobie, że…
coś wyrzuca cię z twojego świata i nagle lądujesz w równoległym wymiarze.

Spotykasz tam swoją sobowtórkę, która  choć wygląda zupełnie tak, jak ty, to jednak jest całkiem inna.

Wyobraź sobie, że poznajesz tam chłopaka, który jest taki, jakiego sobie wymarzyłaś. Nie wiesz jednak, czy możesz mu zaufać.
 Wyobraź sobie, że musiałabyś wybrać pomiędzy twoim dawnym życiem a wielką miłością.
 Co byś zrobiła?
 
Do napisania Trylogii Światów Sarę Oliver zainspirowało własne życie. Ma bowiem prawdziwą sobowtórkę – siostrę bliźniaczkę – z którą wychowała się we wsi w południowych Niemczech. Wiele osób nadal je ze sobą myli. Sara Oliver mieszka z mężem w Düsseldorfie.
 
 
Razem pokonamy wakacyjną nudę!