Międzynarodowy Dzień Pisarza – życzenia i nasi autorzy!

Z okazji tak ważnego dnia postanowiliśmy przypomnieć Wam jacy autorzy zasilają kręgi naszego Wydawnictwa.

 

1. David Baddiel

David Baddiel

David Baddiel jest satyrykiem, gospodarzem wielu programów radiowych i telewizyjnych oraz autorem czterech dobrze przyjętych powieści. „Agencja Wynajmu Rodziców” jest jego pierwszą książką dla dzieci. Napisał również „Magiczny Kontroler” oraz „Zwierzochłopiec”.

David razem ze swoją rodziną mieszka w Londynie. Ma nadzieję, że jego dzieci w najbliższym czasie nie zgłoszą się do Agencji Wynajmu Rodziców.

 

2. Karen Foxlee

karen foxlee

Karen Foxlee urodziła się w Mount Isa w Queensland w 1971 roku, a obecnie mieszka w Gympie. Przez większość dorosłego życia pracowała jako pielęgniarka. Zdobyła też dyplom licencjacki nauk humanistycznych ze specjalizacją z twórczego pisania.

Za Kruchość skrzydeł otrzymała m.in.nagrody:

Commonwealth Writers’ Prize,
Dobbie Literary Award,
Queensland Premier’s Literary Award.

Książka została wydana również w USA i Wielkiej Brytanii.

 

3. Artur K. Dormann

A.K. Dormann

Fanatyczny wielbiciel książek, zapalony fotograf amator, łazik, miłośnik gór. Całkowicie uzależniony od muzyki. Każdej.

Najbardziej interesują go wybory i ich konsekwencje, dlatego często zastanawia się nad istotą ludzkiego przeznaczenia. Ma poczucie humoru – czarne, pesymistyczne, może lekko wypaczone. Ogólnie nieco staromodny i absolutnie postmodernistyczny – typowy przedstawiciel straconego pokolenia Y, z przyczajonym na dnie duszy romantykiem.

 

4. Nele Moost

Nele Moost, ur. w 1952 roku w Berlinie, część dzieciństwa spędziła w Szwecji. Znana autorka książek dla dzieci i opowiadań dla dorosłych. Studiowała politologię i germanistykę. Po studiach pracowała jako redaktorka książek dla dzieci i prowadziła grupy teatralne.

Jej książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Największą popularność przyniosła jej seria dla dzieci „Mały kruk Skarpetka”.

Książki dla dzieci 3+

Basia królowa