Szkoła na horyzoncie!

Jak ten czas szybko leci! Ledwo opustoszały sale lekcyjne, aby świętować zakończenie roku, a tu już z powrotem szkoła na horyzoncie! Na pewno nasze pociechy stęskniły się za koleżankami i kolegami z klasy, zabawami, ciekawymi wyzwaniami i odkrywaniem coraz to nowych rzeczy! 
Teraz jest ostatni gwiazdek na skompletowanie szkolnej wyprawki: kolorowych piórników, zeszytów z zabawnymi grafikami, wygodnych plecaków i wielu, wielu innych cudownych gadżetów. Oprócz tych wszystkich wspaniałości warto zaopatrzyć milusińskich także w ciekawe książki, które mogą okazać się pomocnym wstępem do rozpoczęcia nauki!

Idealną propozycją dla dzieci, będących na początku szkolnej przygody jest książka Nele Moost – Jak kózka uczyła się pływać.

Szkoła na horyzoncie - Jak kózka uczyła się pływaćBajeczka o kózce oraz jej koleżankach i kolegach ze szkoły broni prawa do zachowania indywidualności i wskazuje na konieczność rozwijania wyjątkowych talentów każdego dziecka. Nie musimy być idealni; każdy ma niezbywalne prawo do odkrywania świata na swój sposób, przy wykorzystaniu własnych niepowtarzalnych uzdolnień.

Dawno, dawno temu zdarzyła się rzecz niezwykła – zwierzęta postanowiły pójść do szkoły. Nauczyciele uznali, że każde przyzwoite zwierzątko musi umieć pływać, latać, biegać i wspinać się na drzewa. Okazało się jednak, że nie wszyscy radzili sobie z tymi przedmiotami równie dobrze. Mimo to niektórzy starali się,jak mogli.

Ci zaś, którzy osiągali gorsze wyniki, z czasem rezygnowali i przestawali wierzyć w siebie – albo stawali się krnąbrni.

 

 

Serdecznie polecamy! Tą i wiele innych ciekawych książek, można znaleźć w księgarni internetowej Literatura Inspiruje – TUTAJ!