Nowe recenzje niezwykłej książki – „Jak kózka uczyła się pływać”

kózka_baner

Jeśli szukacie książki z przesłaniem, którą powinny przeczytać nie tylko dzieci, ale także dorośli- to jest tytuł dla Was!

Bajeczka o kózce oraz jej koleżankach i kolegach ze szkoły broni prawa do zachowania indywidualności i wskazuje na konieczność rozwijania wyjątkowych talentów każdego dziecka. Nie musimy być idealni; każdy ma niezbywalne prawo do odkrywania świata na swój sposób, przy wykorzystaniu własnych niepowtarzalnych uzdolnień.

Dawno, dawno temu zdarzyła się rzecz niezwykła – zwierzęta postanowiły pójść do szkoły. Nauczyciele uznali, że każde przyzwoite zwierzątko musi umieć pływać, latać, biegać i wspinać się na drzewa. Okazało się jednak, że nie wszyscy radzili sobie z tymi przedmiotami równie dobrze. Mimo to niektórzy starali się,jak mogli.

Ci zaś, którzy osiągali gorsze wyniki, z czasem rezygnowali i przestawali wierzyć w siebie – albo stawali się krnąbrni.

Jeśli jeszcze nie przekonaliście się do tej książki, to przygotowaliśmy dla Was fragmenty dwóch, najnowszych recenzji:

„To bardzo wartościowa pozycja, z ważną treścią, skłoni nas rodziców do refleksji i pozwoli zastanowić się chwilę nad tym, co możemy zrobić, aby pomóc naszemu dziecku w rozwoju. Czasem wystarczy mała pochwała, za przyniesioną 3, to nie koniec świata. Najważniejsza jest rozmowa w domu. Empatyczna, bez oceniania i krytyki. Nie musimy być idealni, ważne, że to co robimy i będziemy robić w przyszłości sprawia nam przyjemność”.
 Cała recenzja książki na blogu Zaczytanej Mamy- TUTAJ!
 
 

„Wspaniała, naprawdę godna uwagi książka dla dzieci, która pomaga uświadomić im, jak i dorosłym, coś niezmiernie ważnego. Pisząc w skrócie: abyśmy nie oceniali wszystkich podług tej samej miary, nie biorąc pod uwagę ich naturalnych predyspozycji. (…) Dobrze jest pamiętać, że niemożliwym jest być najlepszym we wszystkim, bo albo drobimy swe talenty, albo gubimy cały swój potencjał. Naturalnym jest i zdrowym wymagać od siebie i przykładać się do wszelkiej nauki, ale każdy z nas w czymś może być świetny i fajnie jest się na tym skupić i rozwijać.”

Cała recenzja książki na blogu Book Paradise- TUTAJ!